O firmie

Szkółka Bylin Barcikowscy

Nasza szkółka od ponad 35 lat działa na rynku polskim i 14 krajach m.in. Europy i Azji.
Położona jest w Pakości koło Inowrocławia, niedaleko Bydgoszczy, Poznania i Torunia i należy do największych szkółek bylin w Polsce. Nasza firma od wielu lat bierze udział w krajowych i międzynarodowych wystawach szkółkarskich, na których jesteśmy nagradzani.

Nasze ogrodnictwo specjalizuje się w produkcji bylin parkowychokrywowych, licznych odmian traw, paproci, ziół i bogatych kolekcji funkii, liliowców, floksówbodziszkówrozchodników. Nasza szkółka propaguje ekologię promując i produkując licznie odmiany naturalistyczne i krajowe. Prowadzimy sprzedaż detaliczną i hurtową oraz poprzez nasz sklep internetowy (zakupy detaliczne).

Wszystkie rośliny produkowane są w pojemnikach, co umożliwia sprzedaż i nasadzenia w okresie od marca do listopada. W tym roku proponujemy Państwu szeroki asortyment bylin w pojemnikach 9×9 cm oraz w doniczkach do 5 litrów. Twórcy ogrodów mogą nabyć byliny nawet w pojemnikach 20 litrowych.

Poza doniczką P9 jako dodatkowy standardowy wymiar pojemnika proponujemy zgodnie z zaleceniami Związku Szkółkarzy Polskich C1 i C2. W ofercie posiadamy również rośliny w multiplatach na zielone dachy.

W ilościach hurtowych (do kilkudziesięciu tysięcy z odmiany) oferujemy byliny okrywowe, do nasadzeń komunalnych, parkowych, rekultywacyjnych. Część bylin, amatorskich, dla kolekcjonerów posiadamy w ilościach detalicznych. Asortyment roślin gotowych do sprzedaży jest bardzo zmienny, w sezonie wprowadzamy wiele nowości ale część odmian jest dostępna z powodów technologicznych tylko w czasie, gdy mają handlowy wygląd. Towar oferujemy w standardowych zwrotnych skrzynkach 60×40 cm lub w bezzwrotnych opakowaniach drewnianych. Zakupione rośliny dostarczamy własnym transportem po minimalnych kosztach lub systemem paletowym transportem spedycyjnym. Odbiór własnym transportem i płatność gotówką premiujemy wysokim rabatem. Rośliny są oznaczone etykietami.

Jesteśmy otwarci na propozycje Klientów, służymy fachowym doradztwem w dziedzinie bylin jak i tworzenia zielonych dachów i ścian, ponieważ od 2012 roku ja jako właściciel firmy jestem rzeczoznawcą Polskiego Stowarzyszenia Dachów Zielonych przy Naczelnej Organizacji Technicznej.

SZKÓŁKA ZRZESZONA
W ZWIĄZKU SZKÓŁKARZY POLSKICH
POLSKIE STOWARZYSZENIE
DACHY ZIELONE