Dachy zielone

Ogrodnictwo – Szkółka Bylin z Pakości z siedzibą przy ulicy Mogileńskiej 14 prowadzona od 25 lat przez Włodzisława Barcikowskiego produkuje ponad 1200 odmian bylin, traw ozdobnych, krzewów i pnączy. Jesteśmy członkami Związku Szkółkarzy Polskich i Polskiego Stowarzyszenia Dachów Zielonych.
Nasza działalność skupia się na zaopatrywaniu w rośliny firmy zakładające zieleń miejską, przydrożną parki, ogrody, zielone dachy i ściany.
Ważnym elementem działalności jest produkcja roślin na potrzeby rekultywacyjne, ekologiczne, w tym na zielone dachy.

Od roku 1999 produkujemy szeroki asortyment bylin do zazieleniania dachów. Współpracujemy od lat z największymi firmami europejskimi pracującymi w technologii zielonych dachów. Nasze rośliny rosną na dachach w 14 krajach Europy i Azji i stanowią łącznie powierzchnie ponad 75 hektarów. W ofercie na dachy posiadamy wiele gatunków rozchodników i innych odmian roślin nadających się do tego typu nasadzeń.

Oferta jest ciągle dostosowywana do potrzeb klientów i wielkości zamówień. Chętnie służymy bezpłatnym doradztwem w każdej fazie inwestycji od projektu,
po opiekę nad gotowym dachem. Rośliny produkujemy w doniczkach P9 i większych ale na potrzeby dachów zielonych również w multiplatach o wymiarach 3,5 x 4,5 cm,
minimum 45 cm sześciennych substratu. W standardowej tacce są 104 rośliny ( liczone jako 100). Rośliny są wolne od chorób kwarantannowych, przekorzenione
i spełniają zalecenia jakościowe określone przez Związek Szkółkarzy Polskich, na co dajemy pisemne oświadczenie o jakości. Asortyment stały to wiele odmian rozchodników, a na zamówienie dodatkowo trawy, skalnice i inne byliny spełniające oczekiwania danego zamówienia.

Na zielone ściany asortyment jest inny, składa się z bylin zimozielonych, odpornych na warunki atmosferyczne, trwałych i gwarantujący wieloletnie nasadzenia. Skład gatunkowy dostosowujemy do warunków siedliskowych i parametrów technologicznych inwestycji. Proponujemy byliny w doniczkach od P7 ( na zamówienie ) do P9.